Testy, recenze


K interiéru Dacie Duster 


Vnitřek vozu doznal oproti předchozím vozům z dílen Dacie, dosti velkých změn, co se týče vizuálního pohledu, tak i z hlediska užitých materiálů a praktičnosti. Pěkným prvkem je určitě povedený, masivní, široký volant, jako šitý na míru tomuto SUV.
Uprostřed volantu je kroužek a v něm logo Dacia, u tohoto modelu je však kladen důraz na jednoduchost a dostupnost, tak zde nenajdeme ovládání rádia, ani jiných věcí. Volant je trojramenný a polohovatelný. Dále je zde skvěle vyřešen přívod vzduchu, skrz pěkné, praktické, kulaté ventilátory. Budíky, naproti řidiči, jsou pestré a dobře čitelné, jako by lemované chromovými prvky. Středový panel obsahuje klasicky rádiopřehrávač a klimatizaci (manuální), navíc je zdoben leštěnou imitací dřeviny, která je i dole, za brzdovou pákou a na ostatních ozdobných prvcích ve voze. Celý vůz má obrovská okna, takže je z něj skvělý výhled, navíc je vemi prostorný a má skvěle vyřešené úložné prostory, jak v palubní desce, tak ve dveřích a na zadních stranách sedadel.

Exteriér 

Exteriér vozu má klasické tvary moderních SUV, přispůsobená je i světlá výška, aby bylo možno zdolat i strmé kopečky. Celý vůz prakticky neobsahuje ostřejší hrany, je zaoblený a působí velmi ležérně.